Agregátor

Časopis pro dívky IN! - červenec

14 hodin 3 minuty ago

Už je to tu! Prázdniny začaly a my jsme pro vás připravily skvělé číslo na dny volna. A jako každý rok, i tentokrát je výjimečné. Letos jsme se inspirovaly čtyřmi živly.

Logo příštího Svatého roku: Ať svět prožije naději

16 hodin 32 minuty ago

„Kéž se motto Jubilea 2025: Poutníci naděje, které zvolil papež František, skutečně stane pro celý svět autentickým obsahem, který je třeba prožít“, tuto naději vyjádřil státní sekretář, kardinál Pietro Parolin, na tiskové konferenci k prvním iniciativám jubilea, konkrétně k představení oficiálního loga Svatého roku.

Čtěte více

Papež: Ve válce se netančí menuet, ale zabíjí

18 hodin 47 minut ago

Papež František poskytl obsáhlé interview agentuře Télam. Vyzdvihuje v něm, že konflikty vznikají kvůli chybějícímu dialogu a vyjadřuje rozčarování nad neschopností OSN zabránit jim. Hodnotí téměř deset let svého pontifikátu za vědomí toho, že jednal jako katalyzátor požadavků, vznesených kardinálským sborem. A konečně vybízí svou rodnou Latinskou Ameriku, aby se vymanila z vykořisťovatelského imperialismu a podpořila setkání mezi lidem a suverenitou.

Čtěte více

V červenci papež vybízí k modlitbě za seniory

1 den 14 hodin ago

Ve videoposelství, kterým papež František každý měsíc doprovází úmysly Apoštolátu modlitby (Celosvětové sítě modlitby s papežem), tentokrát vybízí k modlidtbě za seniory. Na červenec totiž připadá již druhý Světový den prarodičů a seniorů, který v neděli 24.7. proběhne v Římě i v diecézích po celém světě.

Čtěte více

František: Církev se zavazuje k boji proti všem formám antisemitismu

1 den 16 hodin ago

V posledních několika dnech jsme papeže Františka mohli zahlédnout, jak po několikatýdenním užívání invalidního vozíku opětovně pomalu chodí a opírá se o hůl. Dnes dopoledne však kvůli akutní bolesti kolene odložil druhou plánovanou audienci: setkání se zástupci Mezinárodního židovského výboru pro mezináboženské konzultace. Připravený psaný proslov předal kardinálu Kochovi, předsedovi Dikasteria pro jednotu křesťanů, které zodpovídá rovněž za dialog s judaismem.

Čtěte více

Úvod apoštolského listu Desiderio desideravi o liturgii

1 den 19 hodin ago

Papež František včera vydal apoštolský list Desiderio desideravi pojednávající o hodnotě a smyslu liturgie. Nabízíme vám nyní pracovní překlad patnácti odstavců z úvodu tohoto listu, Po úvodním pozdravení a konstatování, že se obrací na všechny věřící, představuje Svatý otec tento list jako zdroj několika podnětů k meditaci nad krásou a pravdou křesťanské liturgie. Pokračujeme slovy listu samotného:

Letošní Noc kostelů byla úspěšná

2 dny 4 hodiny ago

14. ročník Noci kostelů se uskutečnil v pátek 10. června 2022. Do akce se v celé České republice zapojilo rekordních 1729 kostelů, kaplí a modliteben a zaznamenáno bylo více než 408 000 návštěvnických vstupů. Z toho v litoměřické diecézi více než 38 tisíc vstupů v 247 objektech. Celorepublikově byl překonán rekord 1640 přihlášených kostelů / modliteben z roku 2019.

Biskup Pavel Konzbul: Vidět, žít a vyznat

2 dny 13 hodin ago
Biskupové od nás i ze zahraničí, zástupce apoštolské nunciatury, členové kapitul, rektoři seminářů a další osobnosti církevního života se sjeli do Brna, aby přivítali nově jmenovaného 14. diecézního biskupa brněnského Mons. Pavla Konzbula.

Papež: Denně nosím v srdci drahou a zmučenou Ukrajinu

2 dny 15 hodin ago

Po dnešní polední mariánské modlitbě Svatý otec opětovně vyzval k pomoci trpícímu ukrajinskému národu a k dialogu o tamní situaci. Upozornil na první číslo měsíčníku L´Osservatore Romano věnovaného lidem z ulice, kteří ho na Svatopetrském náměstí poprvé nabízeli, a jmenovitě pozdravil poutníky z České republiky, kteří doprovodili svého arcibiskupa při převzetí pallia.

Arcibiskup Jan Graubner obdržel pallium

2 dny 18 hodin ago
Z rukou Svatého otce Františka obdržel dnes, na svátek sv. Petra a Pavla, ve svatopeterské bazilice ve Vatikánu, nastupující pražský arcibiskup Jan Graubner pallium.