cirkev.cz

Apel pro Evropu k situaci na Ukrajině

7 hodin 3 minuty ago
Předsednictvo Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), oslovuje biskupy evropského kontinentu v tomto dramatickém okamžiku napětí kolem Ukrajiny, chce vyjádřit svou blízkost církvím na Ukrajině a všem jejím lidem. Vyzývá mezinárodní společenství, aby zemi nabídlo svou podporu v souvislosti s nebezpečím ruské vojenské ofenzívy.

Nový zpravodajský web pod hlavičkou Cirkev.cz

1 den ago
ČBK spustila 21. ledna 2022 zkušební verzi nového zpravodajského webu zpravy.cirkev.cz, který nabídne více zpráv a článků z církevního prostředí, a to nejen z oficiálních zdrojů ČBK a diecézí, ale i z dalších církevních médií a zdrojů doma a ve světě. Zpravodajství o dění v církvi se dnešním dnem z webu cirkev.cz nově přesouvá jen na tento web.

130. plenární zasedání se uskuteční v Praze

2 dny 4 hodiny ago
Ve dnech 25. - 26. ledna 2022 se v prostorách Arcibiskupství pražského uskuteční 130. plenární zasedání ČBK. V pondělí odpoledne bude samotnému jednání předcházet pracovní setkání členů ČBK s vyššími řeholními představenými a ekumenická bohoslužba, které bude od 18.00 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích předsedat arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK.

Neděle Božího slova

2 dny 9 hodin ago
Web Liturgie.cz přináší komplexní informace k Neděli Božího slova, která připadá na 3. neděli v mezidobí slavenou 23. 1. 2022. Její slavení vyhlásil papež František v motu proprio Aperuit illis z 30. září 2019.

Otec Patton: Ve Svaté zemi jednota křesťanů narůstá

4 dny 3 hodiny ago
Audience u Svatého otce nás povzbudila a nasměrovala, říká otec Francesco Patton. Navzdory složitému blízkovýchodnímu kontextu příklady žitého bratrství nechybí, dodává v rozhovoru pro Vatikánská média františkánský kustod Svaté země.

Katolický týdeník: Spokojenost jako ctnost

4 dny 3 hodiny ago
Se začátkem nového roku jsme slyšeli řadu přání: štěstí, zdraví, Božího požehnání. A také spokojenosti. Co to vlastně je a odkud se bere? A můžeme být spokojení i navzdory životním zkouškám?

Synoda - nejde o shromažďování názorů, ale o živé setkání lidí

4 dny 10 hodin ago
Probíhající Synodu někdo přivítal s nadějí a radostí, někdo se skeptickou nedůvěrou. Zeptali jsme se proto P. Prokopa Brože, člena Národního synodálního týmu, na otázky, které mohou lidi v souvislosti se Synodou napadat. Snad se mu povedlo rozptýlit některé obavy a předsudky, které můžeme mít, když o Synodě přemýšlíme.

Modleme se za jednotu, modleme se za synodu

5 dnů 4 hodiny ago
V rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů 2022 zve kardinál Mario Grech a kardinál Kurt Koch všechny křesťany, aby se modlili za jednotu a pokračovali na společné cestě.

Pozvánka na kurzy Alfa

5 dnů 5 hodin ago
Zveme mladé na online kurz Alfa pro mládež, který začne 27. 1. Kurz organizuje Kancelář Alfy ve spolupráci s farností sv. Terezie v Kobylisích.

Papežové a zvířata – bytosti v srdci Boha a církve

5 dnů 5 hodin ago
17. ledna si církev připomíná památku svatého opata Antonína, ochránce zvířat. Je to příležitost k ohlédnutí za stránkami Písma svatého a k zamyšlení nad láskyplným poutem svatých a papežů s těmito živými bytostmi. V bazilice sv. Petra je 500 včel, 470 holubů, 100 draků, 38 lvů, 35 orlů, 24 hadů, 15 beránků, 7 delfínů, 4 psi, 3 netopýři, 2 ještěrky, kočka, krokodýl a jednorožec.

Arcibiskup Charles D. Balvo byl jmenován apoštolským nunciem v Austrálii

5 dnů 7 hodin ago
Svatý otec jmenoval dnes 17. ledna 2022 arcibiskupa Charlese D. Balvo, apoštolského nuncia v České republice, nově apoštolským nunciem pro Austrálii. Zprávu o tomto jmenování dnes v poledne oficiálně zveřejnilo tiskové středisko Svatého stolce. Nový apoštolský nuncius pro Českou republiku nebyl zatím jmenován.
Checked
1 hodina 16 minut ago