dltm.cz

Letošní Noc kostelů byla úspěšná

2 dny 5 hodin ago

14. ročník Noci kostelů se uskutečnil v pátek 10. června 2022. Do akce se v celé České republice zapojilo rekordních 1729 kostelů, kaplí a modliteben a zaznamenáno bylo více než 408 000 návštěvnických vstupů. Z toho v litoměřické diecézi více než 38 tisíc vstupů v 247 objektech. Celorepublikově byl překonán rekord 1640 přihlášených kostelů / modliteben z roku 2019. 

Charita Česká republika slaví 100 let

3 dny 5 hodin ago

Předseda České biskupské konference arcibiskup Jan Graubner a ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo ve čtvrtek 23. června 2022 symbolicky zahájili oslavy tohoto významného jubilea, které budou probíhat až do příštího roku a představí nejen historii Charity a její nejvýznamnější milníky, ale především její současnost, významné projekty a služby, které poskytuje potřebným. 

Hlasujte on-line o prestižní ocenění "Památky děkují"

1 týden 2 dny ago

Národní památkový ústav otevřel na svých webových stránkách online hlasování v kategorii Památky děkují (Patrimonium pro futuro), které bude probíhat až do konce září 2022.
Soutěží i tři počiny z litoměřické diecéze. 

Kněžský den v Litoměřicích v květnu 2022

1 měsíc 2 týdny ago

Ve čtvrtek 19. května 2022 se v Diecézním domě v Litoměřicích konal Kněžský den. Tématem bylo seznámit kněze se závěrečnou diecézní syntézou synodálního procesu za litoměřickou diecézi. Po modlitbě breviáře pronesl litoměřický biskup Mons. Jan Baxant duchovní slovo, jehož text přikládáme. Hostem setkání byla členka národního synodálního týmu Hana Pohořalá. 

Národní pochod pro život 2022

2 měsíce ago

V sobotu 30. dubna 2022 se v Praze uskuteční Národní pochod pro život - Manifestace pro všechny, kdo věří, že každé počaté dítě by mělo dostat šanci. Bližší informace a přihlášení na webu: pochodprozivot.cz

Arciděkan Zdeněk Maryška oslavil 90. narozeniny

2 měsíce 2 týdny ago

Na Velikonoční pondělí 18. dubna 2020 oslavil v Železném Brodě při mši svaté
s litoměřickým biskupem R.D. Zdeněk Maryška 90 let života.
Spolu s celou diecézí a všemi přáteli gratulujeme oslavenci a vyprošujeme mnoho Božích milostí. 

Velikonoce 2022: Promluva Mons. Jana Baxanta na Hod Boží velikonoční

2 měsíce 2 týdny ago

V neděli 17. dubna 2022 od 10 hodin vedl litoměřický biskup Mons. Jan Baxant velikonoční liturgii - Slavnost Zmrtvýchvstání Páně - v katedrále sv. Štěpána. Na závěr slavné mše svaté udělil otec biskup apoštolské požehnání spojené s plnomocnými odpustky. Požehnal také velikonoční pokrmy a popřál všem požehnané Velikonoce.


Velikonoce 2022: Homilie litoměřického biskupa o Velikonoční vigilii

2 měsíce 2 týdny ago

Liturgie Veliké noci 2022 v Litoměřicích začala v sobotu 16. dubna ve 20 hodin na dvoře biskupské rezidence. Po požehnání paškálu liturgický průvod došel do potemnělé katedrály sv. Štěpána, kde “světlo Kristovo” ozářilo tmu a při bohoslužbě zaznělo slavné “Aleluja, Kristus z mrtvých vstal”. 

Velikonoce 2022: Velký pátek. Velkopáteční promluva litoměřického biskupa

2 měsíce 2 týdny ago

Na Velký pátek 15. dubna 2022 dopoledne se konala pobožnost Křížové cesty pro rodiny s dětmi na vrchu Ostrém u Úštěku, kterou vedl litoměřický biskup Mons. Jan Baxant. Od 18 hodin se pak v katedrále sv. Štěpána v Litoměřicích uskutečnily velkopáteční obřady, při kterých biskup promluvil k přítomným. 

Checked
1 hodina 34 minuty ago
dltm.cz
Subscribe to dltm.cz feed