vaticannews.va/cs

Podcast z apoštolské cesty do Konga a Jižního Súdánu: Třetí část

6 hodin 10 minut ago

Páteční dopoledne čtyřicáté apoštolské cesty papeže Františka vyplnilo setkání s Konžskou biskupskou konferencí v jejím sídle v Kinshase. Ihned poté se papež z mezinárodního letiště N’djili v Kinshase vydal na druhou etapu své cesty – do Jižního Súdánu. Zde se k němu po příletu do hlavního města Džuba připojili další dva účastníci této ekumenické pouti, arcibibiskup z Canterbury a moderátor valného shromáždění Skotské církve.

První papežova řeč v Jižním Súdánu: Přátelé, je čas převést slova v činy

6 hodin 29 minut ago

Po soukromých schůzkách s prezidentem a viceprezidenty Jihosúdánské republiky papež František pronesl první veřejný projev této druhé etapy apoštolské cesty, s nímž se obrátil ke státním a občanským představitelům a diplomatickému sboru v zahradě prezidentského paláce. Papež hovořil jako poslední po předchozích projevech prezidenta Salvy Kiira, arcibiskupa z Canterbury a moderátora valného shromáždění Skotské církve.

Papež František zahájil ekumenickou pouť v Jižním Súdánu

9 hodin 2 minuty ago

Video: Třetí den papeže Františka v Africe

1 den 4 hodiny ago

Vřelé objetí mladých lidí s Františkem na Stadionu mučedníků v Kinshase zahájilo třetí den 40. apoštolské cesty do Konžské demokratické republiky . Setkání bylo poznamenáno také papežovou silnou výzvou, aby nepodléhali korupci a volili dobro, aniž by se nechali "pohltit bažinou zla". Odpoledne zazněly v katedrále Notre Dame du Congo hlasy místní církve. František vyzval ke svědectví pokoje.

Čtěte více

František konžské mládeži: Zamezme korupci! Mírová budoucnost je ve vašich rukou

1 den 13 hodin ago

Čtěte více

Video: Momentky z papežova setkání s mladými lidmi a katechisty na stadionu v Kinshase

1 den 13 hodin ago

Za doprovodu hudby, sborového zpěvu a provolávání na zcela zaplněném Stadionu mučedníků v Kinshase se papež František dnes dopoledne setkal s mladými Konžany a doporučil jim modlitbu, společenství, poctivost, odpuštění a službu: pět ingrediencí nezbytných pro budování míru a jiné budoucnosti. Papež apeloval, aby si mladí lidé zvolili dobro a nenechali se pohltit bažinou zla: korupcí, drogami, okultismem, čarodějnictvím, násilím, válkou. "Ježíš ti věří a nenechává tě samotného. Církev vám fandí",

Video: Druhý den papeže Františka v Africe

1 den 15 hodin ago

Druhý den papežovy cesty do Konžské demokratické republiky zahájila mše na letišti N'dolo. Odpoledne se na nunciatuře uskutečnila dvě velmi dojemná a významná setkání: první s některými oběťmi násilí ve východní oblasti země a druhé se zástupci některých charitativních dílen spolu s jejich hosty, včetně sirotků, malomocných, nemocných a postižených.

Podcast z apoštolské cesty do Konga a Jižního Súdánu: První část

2 dny 6 hodin ago

Papež František v úterý 31.1. odpoledne zahájil návštěvu Konžské demokratické republiky, kde v podvečer vystoupil před státními představiteli v prezidentském paláci hlavního města Kinshasa. Ve středu 1.2. na tamním letišti sloužil mši svatou za mír a spravedlnost před více než milionem věřících a odpoledne se setkal s oběťmi násilí z východních oblastí Konga. Středeční program završí setkání se zástupci charitativních organizací.

Čtěte více

Papež při setkání s oběťmi násilí v Kongu: Již žádné obohacování krvavými surovinami a penězi!

2 dny 6 hodin ago

Středeční podvečerní program apoštolské cesty hostila nunciatura v Kinshase, kde papež František přijal oběti násilí z východních oblastí Konžské demokratické republiky (Butembo-Beni, Goma, Bunia, Bukavu a Uviry). Po velice silné čtveřici svědectví papež František pronesl rovněž tak důrazný proslov, v němž apeloval na svět, aby se přestal obohacovat nerostnými surovinami, ze kterých kape krev.

Checked
29 minut 19 sekund ago