Přejít k hlavnímu obsahu

Pomoc uprchlíkům z Ukrajiny

Naše farnost v současné době poskytuje ubytování osmi běžencům z války zmítané Ukrajiny. Dvě dospělé ženy, jeden dospělý muž a děti chlapci ve věku 13, 2 a 1,5 roku. Dívky 17 a 13 let.

Ubytováni jsou ve dvou pokojích na faře v Sobotce, k dispozici mají velký sál a samostatnou kuchyňku se sociálním zařízením.

Materiální pomoc:

Nyní máme materiální pomoci již dostatečné množství. Děkuji především všem učitelkám ZŠ v Dolním Bousově, které se zapojily do sbírky na dovybavení potřebných prostor, p. Váňovi a všem dalším dárcům. Kdo by chtěl přispěv materiálně, může v suterénu Hotelu Věnec v Mladé Boleslavi.

Trvanlivé potraviny se neztratí. Můžete je donášet a dovážet na faru a rád je budu distribuovat mezi potřebné. Našim na faře, v Libošovicích a v Mnichově Hradišti ve farní stodole, kam chodí mnoho běženců z okolí a potraviny zmizí vždy jako první.

Finanční pomoc:

Je zřízen speciální účet č. 2702135814/2010 (Fio banka) na tyto potřeby: přímá finanční pomoc - stravování, ošacení, hygiena apod. Nadbytečné prostředy budou použity na další humanitární pomoc pro Ukrajinu. Rád předložím účetnictví ke kontrole.

Duchovní podpora:

To nejdůležitější - modleme se za mír a rychlý konec války. Aby se tito lidé mohli vrátit do svých domovů a začít obnovovat svou zem.

Spolupráce s firmou JVVZ s.r.o.

Firma JVVZ s.r.p. vybudovala nouzové ubytování v areálu svého sídla v Libošovicích. Nyní tam žije skupina asi 15 běženců. Pro případnou pomoc těmto lidem prosím kontaktujte pana  Jana Váňu - tel. 734 396 668.

P. Václav Novák