Ukrajina

Adorace za mír na Ukrajině

Napsal uživatel P. Václav Novák dne Út, 13. 09. 2022 - 12:00

O svátku Povýšení svatého kříže - ve středu 14. září - jsme pozváni našimi biskupy k adoraci za mír na Ukrajině. K této iniciativě se připojíme a proto se mimořádně bude konat eucharistická adorace od 16.00 do 16.50 v Sobotce a v Dolním Bousově pouze připomínám pravidelnou středeční adoraci od 17.15 do 17.55.

Benefiční koncerty v Sobotce a Dolním Bousově

Napsal uživatel P. Václav Novák dne Čt, 17. 03. 2022 - 14:13

Srdečně zveme na benefiční koncerty: Hudba nezná hranice.

V Dolním Bousově v pátek 25. března v 18.00 v kostele sv. Kateřiny a v Sobotce o den později v sobotu 26. března v 18.00 v kostele sv. Máří.

Pod vedením sbormistryně Jarmily Benešové účinkují:
Pěvecký sbor CHARMONE Mnichovo Hradiště z.s.
Klavíristky: Amira Taha, Anežka Najmanová, Tereza Mulačová, Tereza Svobodová
Umělecký přednes: David Vejražka
Vstupné dobrovolné. Výtěžek bude věnován na humanitární pomoc pro Ukrajinu a běžence v našem regionu.

Benefiční koncert ZUŠ Jičín pod záštitou starosty Lubora Jenčka

Napsal uživatel P. Václav Novák dne St, 09. 03. 2022 - 21:47

Zveme na benefiční koncert pro Ukrajinu v podání ZUŠ Josefa Bohuslava Foerstera Jičín - pobočky Sobotka ve středu 16. března 2022 v 17.00 do sálu Spořitelny v Sobotce. Vstupné dobrovolné - bude věnováno na humanitární pomoc pro Ukrajinu. Záštitu převzal starosta města Sobotky Ing. Lubor Jenček.

Vyjádření k situaci na Ukrajině

Napsal uživatel P. Václav Novák dne Čt, 24. 02. 2022 - 23:35

S velikou bolestí jsem během celého dne sledoval informace o probíhajím zbabělém útoku na Ukrajinu ze strany agresora - Ruska a zvláště jeho prezidenta Vladimira Putina. Tento akt zbabělosti, násilí, agrese je třeba naprosto jednoznačně odsoudit a požadovat po mezinárodním společenství a naší vládě adekvátní reakci. Nejen tvrdé ekonomické sankce, ale také vyřazení Ruské federace z Rady bezpečnosti OSN, omezit přístup do systému SWIFT, atd. Je třeba ale počítat se značnými ekonomickými dopady i na naše životy, ale o tom je lidská solidarita.

Výzva k modlitbě za Ukrajinu

Napsal uživatel P. Václav Novák dne Po, 21. 02. 2022 - 20:12

Sestry a bratři, věříme v sílu společné modlitby, proto vás všechny vyzýváme, abychom se vzhledem k závažnosti k celé situaci na Ukrajině společně s naléhavostí, ale i s důvěrou v Boží moc, modlili takto:

Dobrý a milosrdný Bože,
Ty jsi náš nebeský Otec, dokonale nás znáš a miluješ. Proto se s důvěrou odevzdáváme do Tvých rukou.
Prosíme Tě za mírové řešení složité situace na Ukrajině.
Prosíme Tě za světové státníky, aby stáli na straně dobra a našli sílu k vzájemné dohodě a usmíření.