Vyjádření k situaci na Ukrajině

Napsal uživatel P. Václav Novák dne Čt, 24. 02. 2022 - 23:35
Ukrajinská vlajka

S velikou bolestí jsem během celého dne sledoval informace o probíhajím zbabělém útoku na Ukrajinu ze strany agresora - Ruska a zvláště jeho prezidenta Vladimira Putina. Tento akt zbabělosti, násilí, agrese je třeba naprosto jednoznačně odsoudit a požadovat po mezinárodním společenství a naší vládě adekvátní reakci. Nejen tvrdé ekonomické sankce, ale také vyřazení Ruské federace z Rady bezpečnosti OSN, omezit přístup do systému SWIFT, atd. Je třeba ale počítat se značnými ekonomickými dopady i na naše životy, ale o tom je lidská solidarita.

Za zastavení války, za obrácení srdce původce tohoto zla, za všechny oběti a lid na Ukrajině se vytrvale modlíme. Mše svaté budou v neděli slouženy v celé České republice z formuláře "V době války a rozvratu". Při nedělních bohoslužbách bude také pořádána sbírka na humanitární pomoc Ukrajině, kterou odešleme na konto Charity ČR 55660022/0800, variabilní symbol 104. Ta pak bude pomoc distribuovat potřebným. Jsme vyzváni k osobnímu postu, zvláště na Popeleční středu a postní pátky. A buďme připraveni přijmout občany Ukrajiny, kteří utíkají před válkou.

Ukrajinská hymna - zde.

Štítky

Druh článku
Farnost